Top Menu

Jak wypracować idealny styl ubierania się?

Dodane przez: mr

Kategoria:

Poszukiwanie własnego stylu i kompletowanie zawartości garderoby może być nie lada wyzwaniem. Niekiedy ciężko jest bowiem odpowiedzieć sobie na pytanie o to, w jakich kolorach i fasonach wygląda się najlepiej. Jak odnaleźć zatem swój idealny styl ubierania się?

Przede wszystkim powinien on podkreślać Twoją osobowość, pasować do okoliczności i do pracy, którą wykonujesz. Elegancki mężczyzna zawsze chce czuć się i wyglądać wyjątkowo, stylowo i szykownie. Ubrania mogą dodawać pewności siebie i odwagi do działania. Wypracowanie własnego stylu może trwać nawet kilka miesięcy, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i wytrwale dążyć do celu.

jak-wypracowac-idealny-styl-ubierania-sie-r3s-mens-accessories

Krok 1: poznanie samego siebie

Pierwszym krokiem w kształtowaniu własnego stylu jest poznanie samego siebie. Warto zwolnić na chwilę i zastanowić się nad tym, co tak naprawdę lubisz nosić oraz w jakich kolorach i fasonach czujesz się najlepiej. Niekiedy rezygnujemy z noszenia ulubionych rzeczy ze względu na pracę lub środowisko, w którym przebywamy. Po godzinach lub w weekendy możesz pozwolić sobie jednak na założenie tego, w czym czujesz się naprawdę dobrze. Pamiętaj o tym, że świadomość samego siebie jest podstawą wypracowania własnego stylu.

Krok 2: szukanie inspiracji

Kolejnym etapem jest szukanie inspiracji. Zacznij przeglądać Internet i archiwizować stylizacje, które przypadną Ci do gustu. Czytaj blogi i magazyny poświęcone modzie męskiej, obserwuj innych mężczyzn i zapisuj ciekawe pomysły. Inspiracje są wszędzie, w czasopismach, telewizji, Internecie, a wiedza o możliwościach łączenia poszczególnych elementów garderoby jest fundamentem dobrego stylu.

Krok 3: jakość ubrań i dodatków

Szukając swojego stylu, zwracaj uwagę na jakość ubrań i dodatków. Inwestycja w rzeczy wykonane z dobrych gatunkowo materiałów to słuszna decyzja – będą Ci one służyły przez lata. Gdzie je kupić? Warto zrobić listę sklepów cieszących się pozytywnymi opiniami oraz raz na jakiś czas skorzystać z usług krawieckich. Ubrania nie zawsze pasują bowiem doskonale, zaufany krawiec sprawi, że nawet źle skrojona koszula leżeć będzie perfekcyjnie. Pamiętaj także o dodatkach, które każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie. Krawat, poszetka, zegarek i spinki do rękawów zawsze dodadzą Ci elegancji.

Własny styl to świadomość siebie oraz umiejętność wykorzystywania zdobytej wiedzy. Nie bój się nowych fasonów i odważnych barw, eksperymentuj z dodatkami – z pewnością znajdziesz sposób ubierania się, który podkreśli to, kim jesteś.

Udostępnij to

Więcej o: mr

btt