Top Menu

Jak się ubrać na kolację wigilijną?

Dodane przez: mr

Kategoria:

Zapach ciasta unoszący się w całym domu, kolorowe światełka w witrynach sklepów i ubrane choinki na ulicach. Wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia zbliża się wielkimi krokami. Podpowiadamy, jak ubrać się na kolację wigilijną, aby wyglądać i czuć się wyjątkowo?

Kolacja wigilijna jest jedną z najbardziej tradycyjnych i celebrowanych w Polsce uroczystości. Elegancki mężczyzna powinien zacząć myśleć o stroju na ten wyjątkowy wieczór co najmniej kilka dni wcześniej. Dopasowanie stylizacji do okazji jest w tym przypadku niezwykle istotne. Święta spędzone w domowym zaciszu nie zwalniają bowiem od obowiązku dbałości o wygląd. Wręcz przeciwnie, skłaniają do troski o każdy szczegół.

jak-sie-ubrac-na-kolacje-wigilijna-r3s-mens-accessories

Garnitur czy sweter?

Przy świątecznym stole powinieneś wyglądać schludnie i elegancko. Dobrym wyborem jest ubranie garnituru lub marynarki, eleganckich spodni i koszuli. Jeżeli w Twoim domu jest zwyczaj ubierania się nieco „luźniej” na różnego typu uroczystości, wówczas możesz pozwolić sobie na zastąpienie marynarki eleganckim swetrem w stonowanej barwie. Pozycją obowiązkową jest jednak koszula. Najbardziej elegancka i uniwersalna jest koszula biała, można jednak wybrać też inną, neutralną kolorystykę.

Krawat czy mucha?

Każdy elegancki mężczyzna powinien mieć w swojej garderobie dobrej jakości krawat i muchę. Idealnie dobrane dodadzą Twojej stylizacji szykowności, gustowności i elegancji. Kolacja wigilijna to bowiem bez wątpienia jeden z ważniejszych wieczorów w roku. Zarówno krawat, jak i mucha sprawdzą się w tym przypadku doskonale. Pamiętaj jednak o tym, aby dobrze dopasować je do koszuli. Strój powinien tworzyć bowiem całość, a dodatki go uzupełniać i podkreślać jego charakter. Jest kilka zasad, które warto wziąć pod uwagę. Biała koszula pasuje do niemalże każdego koloru i wzoru krawata oraz muchy. Z kolei kolorową lepiej łączyć z kontrastowymi dodatkami. Jeżeli wolisz jednak bardziej harmonijne komplety, wybierz krawat lub muchę w tym samym odcieniu, ale o ton lub dwa ciemniejszym, niż koszula. Najbezpieczniejszym wyborem są zawsze dodatki w jednolitym kolorze.

Kolacja wigilijna to rodzinne spotkanie o wyjątkowo magicznej i uroczystej atmosferze. Każdy chce prezentować się na niej jak najlepiej i czuć się przy tym komfortowo. Z pewnością przyczyni się do tego elegancki garnitur wraz z dobrze dobranym krawatem lub muchą. Klasyczne rozwiązania tego dnia sprawdzą się najlepiej.

Udostępnij to

Więcej o: mr

btt