Top Menu

Kupujemy spinki do mankietów. Na co zwracać uwagę?

Dodane przez: mr

Kategoria:

Spinki do mankietów to dyskretny, ale zarazem szykowny element codziennej, jak i wizytowej stylizacji. To z pozoru najmniejszy i najbardziej niewidoczny gadżet, jednak w gruncie rzeczy ukazujący wyjątkową pewność siebie i świadomość własnego stylu. Nie bez powodu przyjęło się stwierdzenie, że „Elegancki mężczyzna wyróżnia się tym, że niczym się nie wyróżnia”.<

Mankiety do spinek i ich rodzaje
Podstawową kwestią, o jakiej należy pamiętać jest dobór mankietu. Wyróżniamy model podwójny (francuski), powszechnie uważany za najbardziej elegancki oraz pojedynczy, niezbyt dobrze komponujący się w towarzystwie ciężkich i dużych spinek.

srebrne-spinki-mankietowe-r3s-mens-accessories-kupujemy-spinki-do-mankietów

Jak to jest z tymi mankietami?
Mówiąc o spinkach do mankietów, często pojawiającym się pytaniem jest kwestia jego wystawania z rękawa marynarki. Elegancko wystająca spinka spod mankietu skupia uwagę na dłoniach mężczyzny, które stanowią kluczowe narzędzie komunikacji pozawerbalnej. Warto zatem tak dopasowywać długość marynarki oraz rękawa, aby mankiet (wraz z użytymi spinkami w ulubionej stylistyce) delikatnie rzucał się w oczy.  Eksperci od wizerunku zalecają, aby nie było to więcej niż 2 cm.

Rodzaje dostępnych w sprzedaży spinek
Współczesny rynek mody męskiej obfituje w wiele niezliczonych propozycji, które zadowolą każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Do naszej dyspozycji są bowiem zarówno luksusowe, efektowne modele, jak również te doskonale komponujące się z casualowymi stylizacjami. W przypadku spinek eleganckich musimy pamiętać o zachowaniu ich odpowiedniego designu. Chodzi przede wszystkim o prostą, ale wytworną formę, pozbawioną nuty nonszalancji czy awangardy. W dalszej kolejności ważnym czynnikiem okazuje się materiał. Mile widziane są gadżety wykonane ze srebra, złota i platyny. Szukając spinek komponujących się ze stylem smart casual oraz casual, możemy liczyć na pełną dowolność. W tym przypadku jedyne, co nas ogranicza to osobista wyobraźnia.
Kilka słów o tym, jak nosić spinki do mankietów

Modele, będące uzupełnieniem stroju wizytowego, formalnego, powinny współgrać z kolorystyką klamry paska u spodni oraz wyglądem zegarka. W tym wypadku mile widziane są spinki o nieco surowym, ale niezbyt przesadzonym designie. Codzienny ubiór nie nakłada na użytkownika tak dużych obwarowań, gdyż ostateczny ich dobór powinien stanowić przedłużenie wybranej odzieży.

Spinki do mankietów to doskonały element podkreślający męską garderobę. Dodaje szyku, wytwornego charakteru, jednocześnie ukazując zamiłowanie użytkownika do dobrego stylu.

Udostępnij to

Więcej o: mr

btt