Top Menu

Co każdy mężczyzna powinien wiedzieć na temat poszetki?

Dodane przez: Gentlemen

Kategoria:

Poszetka to znany i lubiany przez wielu mężczyzn element stylizacji, który na przełomie ostatnich lat przeżywa swój renesans. Białe, jak i kolorowe „chusteczki” na dobre wpisały się w kieszenie piersiowych marynarek, dodając właścicielowi eleganckiego wyrazu. Jeszcze do niedawna zarezerwowane wyłącznie dla polityków, prezenterów telewizyjnych i biznesmenów, dziś chętnie wykorzystywane również przez zwykłych pasjonatów mody męskiej. Zanim jednak udamy się do sklepu po zakup pierwszej poszetki, warto zaczerpnąć nieco teoretycznych informacji, co do sposobu ich wykorzystania.

Biała, lniana poszetka

Długo można byłoby wymieniać atuty posiadania białej, lnianej poszetki. Trudno bowiem byłoby wskazać drugi, równie fenomenalny dodatek, który nie tylko rozświetli twarz, ale również nie wprowadzi do codziennej stylizacji nadmiaru ekstrawaganckiego uroku. To doskonała propozycja dla panów, którzy pragną wyglądać modnie i gustownie, bez względu na upływający czas. Należy bowiem podkreślić, że biała, lniana poszewka nigdy nie wychodzi z obiegu. Jej ponadczasowy charakter docenili zarówno nasi dziadkowie, jak i ojcowie…

Jak ją nosić?

poszetkaW kwestii doboru poszetki do stroju, możemy wymienić jedną, podstawową zasadę, która mówi o tym, że powinna komponować się z krawatem. Jednak nie chodzi o to, aby obie te części garderoby były wykonane z tej samej tkaniny, a jedynie harmonijnie ze sobą korespondowały. W tym zakresie możemy opierać się o dwie reguły: podobieństw i kontrastów. Ta pierwsza jest oczywiście najłatwiejsza, gdyż bazuje na zależności, która mówi o tym, że tonacja kolorystyczna krawata, jak i poszetki była do siebie zbliżona. Druga zasada, choć szalenie urokliwa, wymaga nieco większej wprawy, którą z pewnością nabierzemy w trakcie.

Poszetka + krawat = zestaw obowiązkowy?

Wielu osobom wydaje się, że obecność poszetki powinna być uzupełniona krawatem czy muszką. Nic bardziej mylnego! Jej uniwersalność jest tak ogromna, że zarówno świetnie będzie prezentować się w solowym towarzystwie. Zestawiona w casualowych stylizacjach, z rozpiętym guzikiem pod szyją, doda sportowego, niezobowiązującego, ale eleganckiego charakteru.

Poszetka na ślub – czy to dobre rozwiązanie?

Ślub to wyjątkowa okoliczność w życiu młodych osób, wymagająca szczególnej oprawy. Czy zatem obecność poszetki jest mile widziana? Oczywiście, że tak! Stonowana, ale niezwykle elegancka w swym wyrazie biała poszetka to najlepszy dowód na to, że na ślubnym kobiercu stanie mężczyzna ceniący poczucie indywidualnego stylu.

Udostępnij to

Więcej o: Gentlemen

btt