Top Menu

Jak wiązać muchę

Moda na muchy pod szyją eleganckiego mężczyzny trwa od 300 lat. Kiedy zdecydujesz się na muchę, pamiętaj, że nie musisz do niej zakładać fraka i białej koszuli (choć będą świetnie do siebie pasować).

Jak wiązać muchę krok 1
Jak wiązać muchę krok 2
Jak wiązać muchę krok 3
Jak wiązać muchę krok 4
Jak wiązać muchę krok 5
Jak wiązać muchę krok 6
Jak wiązać muchę krok 7
Jak wiązać muchę krok 8

1. Należy dopasować rozmiar muszki do szerokości szyi.
2. Lewy koniec należy przełożyć nad prawym końcem, tak aby obydwa końce skrzyżowały się w miejscu zwężenia nad owalnym łukiem.
3. Następnie należy przełożyć lewy koniec przez pętlę przy szyi i pociągnąć za obydwa końce, tak aby powstał zwykły luźny węzeł.
4. Teraz należy chwycić lewy koniec obiema rękami i złożyć na prawo w połowie długości owalnej części muszki.
5. Złożony koniec chwycić kciukiem i palcem wskazującym lewej ręki.
6. Chwycić prawy koniec muszki i ułożyć go dokładnie w połowie lewego końca, który trzymamy w lewej ręce, tak aby luźno zwisał nad wiązaniem .Obydwie części muszki chwycić kciukiem wskazującym palcem lewej ręki.
7. Teraz prawy koniec muszki należy przełożyć pod i dookoła lewego końca muszki. Otrzymaliśmy w ten sposób pętelkę.
8.Prawy koniec muszki przełożyć dookoła złożonego lewego końca i przełożyć przez powstałą pętelkę. Najlepiej jest jeszcze wcześniej złożyć prawą stronę muszki. Kciukiem przycisnąć część muszki znajdującą się po prawej stronie i jednocześnie ją złożyć.
9. Złożony prawy koniec muszki przełożyć na tyle daleko, żeby pozostawał w jednym miejscu. Teraz, uwalniając ręce, można zobaczyć, jak muszka zaczyna nabierać prawidłowych kształtów.
10. Prawą ręką chwycić część muszki znajdującą się po prawej stronie, natomiast lewą ręką chwycić w miejscu zgięcia ten koniec muszki, który jest już w połowie przełożony i delikatnie pociągnąć. Teraz widać, dlaczego muszka ma owalne łuki po obydwu stronach, kiedy nie jest związana.
11. Aby dopasować wiązanie muszki, należy chwycić za końce po obydwu stronach i delikatnie pociągnąć, aż muszka będzie mocno zawiązana.
12. Za każdym razem, kiedy wiążemy muszkę będzie ona wyglądała inaczej. Fakt, że nie wygląda idealnie ujawnia, że wiązaliśmy ją własnoręcznie. Ważne jednak jest to, aby na samym początku przełożyć lewy koniec nad prawym, ponieważ inaczej wiązanie się nie uda.Nie ograniczaj się do formalnych stylizacji. A jeśli nawet, warto je przełamać – załóż na przykład wzorzystą muchę.  Warto również w zestawie do muchy gładkiej ubrać wielokolorową poszetke oraz ekstrawaganckie kolorowe spinki mankietowe.

btt