Top Menu

Dobieramy skarpety – do spodni czy do butów?

Dodane przez: Gentlemen

Kategoria:

Koszule, spodnie, marynarka czy buty stanowią ważny element formalnych stylizacji, bezpośrednio wpływających na osobisty wizerunek. Niemniej jednak, nie możemy zapominać o detalach. Nie od dziś bowiem wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach, dlatego dobór krawatów, much i poszetek jest równie ważny, co właściwe dopasowanie skarpetek… Rodzi się zatem odwieczne pytanie, dobieramy je do spodni czy obuwia?

Dobieramy skarpety do spodni czy do butów

Kilka słów na temat skarpet

Podstawowa, jednocześnie najbardziej ogólna zasada jest taka, że skarpety muszą pasować zarówno do spodni, jak i butów, bo to z nimi znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie. Bezpiecznym rozwiązaniem jest zatem dopasowywanie ich koloru do barwy spodni i obuwia. Wówczas mamy gwarancję, że taki zabieg poprzez utworzenie długiej linii, wydłuży nam nogi, co jest szczególnie mile widziane u mężczyzn o niewysokim wzroście.

Jednak co zrobić w sytuacji, kiedy znalezienie skarpet w takim samym kolorze co buty i spodnie graniczy z cudem? Wówczas sprawdzonym rozwiązaniem będzie ich dobór w ciemniejszym kolorze. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy zarówno spodnie, jak i obuwie jest w jasnym kolorze. Wtenczas zasada jest odwrotna. Generalnie chodzi o to, aby skarpety jak najmniej rzucały się w oczy.

Czy skarpety zawsze muszą być nudne?

Wbrew ogólnym przekonaniom, skarpety nie muszą tworzyć nieciekawego zestawu. Wybierając model o żebrowanej fakturze, wykażemy się zarówno gustem, jak i dobrym smakiem, osiągając interesujący rezultat – zadowalający nawet najbardziej wybrednych panów.

Uniwersalizm czarnych skarpet – czy na pewno?

Wydawać by się mogło, że czarny kolor skarpet jest uniwersalnym rozwiązaniem w każdej sytuacji. Nic bardziej mylnego! O ile zestawione z czarnymi, grafitowymi czy ciemnymi spodniami stworzą idealny duet, tak w przypadku brązów i granatów możemy uzyskać zgoła odmienny efekt.

Nie tylko kolor jest istotny…

Często zapominamy, że nie tylko barwa skarpet jest istotnym elementem, ale również ich grubość. A ta powinna w jak największym zakresie odpowiadać gramaturze spodni. Do formalnych garniturów z delikatnej wełny pasują skarpety z macerowanej bawełny. Z cięższymi tkaninami lepiej korespondują grube skarpety w szkocką kratę czy romby. Alternatywą dla bawełny jest wówczas wełna.

Udostępnij to

Więcej o: Gentlemen

btt